DYM

Biz kimiz?

DYM HUKUK

DYM Hukuk & Danışmanlık olarak gelişen teknolojik gelişmelere uyum sağlamakta ve bu konuda benzersiz bir hizmet sunmaktayız. Bu hususta görüşmelerimizi yüzyüze gerçekleştirilebildiğimiz gibi gerekse online olarak da gerçekleştirebiliriz.

Müvekkillerimizin bulunduğu yer önemli olmaksızın hukuki sorunlarını çözmelerine yardımcı olmak için çalışmaktayız.

Uzman kadromuz, avukatlar, akademisyenler, bilirkişiler ve danışmanlardan oluşmaktadır. İşini layığıyla yapan ve her hukuki gelişmeyi yakından takip eden ekibimiz, müvekkil taleplerini karşılayacak her türlü hukuki desteği sağlamaktadır. Uzman Kadromuz, Müvekkillerin Hukuki İhtiyaçlarını Çözüm Odaklı, Hızlı Ve Etkili Olarak Sonuçlandırır. 

Dym Hukuk & Danışmanlık, Hem Yerli Hem De Yabancı Müvekkillere ve yerli ve yabancı şirketlere hukuki danışmanlık Hizmeti Vermektedir. Yabancı müvekkillerimizin büyük çoğunluğu Orta Doğu, Afrika ve Avrupa ülkelerinden oluşmaktadır. Müvekkillerimize kalite ve değer sunarak küresel lider hukuk bürosu olmayı hedeflemekteyiz. 

Müvekkillerimize hem dava aşamaları hem de dava dışı hazırlık aşamalarında güvenilir temsil ile birlikte sağlam, anlaşılır hukuki danışmanlık sunmayı taahhüt ediyoruz. İngilizce, Fransızca, Arapça ve Türkçe olarak hizmet verebilmekteyiz.  

Çalışma Alanlarımız

Boşanma & Aile Hukuku

Aile hukuku, nişanlanma ile başlayıp boşanma ile boşanma süreci sonraki işlemleri kapsayan hukuk alanıdır.

Devamı

Ceza Hukuku

Ceza Hukuku, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu, 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu vb. kanunlar ile düzenlenmiştir.

Devamı

Şirketler ve Ticaret Hukuku

Şirketler ve Ticaret Hukuku, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu ve 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu ile düzenleme alanı bulmuştur.

Devamı

İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku

İş ve sosyal güvenlik hukuku, 4857 sayılı İş Kanunu ve 5502 sayılı Sosyal Güvenlik Kurumu Kanunu ile yasalaşan ve işçi ve işveren arasındaki ilişkileri düzenleyen hukuk alanıdır.

Devamı

Hukuki Süreç

Hukuki Talep

Değerli müvekkil adayımızın hukuki talebini, DYM HUKUK’a iletmesinden itibaren uzman kadromuz tarafından hukuki talebi karşılayacak bir teklif oluşturulur. Teklif içeriğinde, müvekkil adayının hukuki talebini karşılayacak hizmetin içeriği ve aşamaları detaylarıyla birlikte belirtilir. Müvekkil adayı, hukuki sürecin tamamı hakkında bilgilendirilir.

Teklifin Kabulu

Müvekkil adayının, teklifi onaylamasıyla birlikte talep edilen hukuki hizmete başlanılır. Hukuki hizmet, danışmanlık veya avukatlık hizmetine şeklinde olabilir.

Hukuki Hizmet

Müvekkilin talebini karşılayacak hukuki hizmetler, DYM Hukuk uzman kadrosu tarafından uygulanmaya başlanır ve müvekkil, hukuki hizmetin her aşamasında ayrıntılı olarak bilgilendirilir.

Sonuçlandırma

Müvekkillerin hukuki İhtiyaçları DYM HUKUK uzman kadrosu tarafından Çözüm Odaklı, Hızlı Ve Etkili Olarak Sonuçlandır.

DYM HUKUK

Danışmanlık

blog-post
Şubat11

İşyerinin Kamera İle Gözetim Altına Alınması

İşverenlere yalnızca iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması amacı ile işyerinin korunması için güvenlik kamerası kullanma imkanı tanınmıştır. Kamera kullanımının...

blog-post
Şubat11

Vergi İadesi Ödeme Kalemleri Nelerdir?

Karşılıklı anlaşma ya da ikale ile ödenen tazminatlar sadece iş sonu/iş güvencesi gibi tazminatlar değildir. Bu anlaşmalar sonrası çalışana ücret, prim..

blog-post
Şubat11

Aile Konutunun Sağ Kalan Eşe Özgülenmesi

4721 sayılı Türk Medeni Kanunu’nun 652. maddesinin kenar başlığı aile konutu ve ev eşyasının sağ kalan eşe özgülenmesi şeklindedir. Buna göre:

Whatsapp ile İletişime Geç