DYM

Biz kimiz?

DYM HUKUK

 

Biz kimiz

Türkiye, Orta Doğu, Afrika ve Avrupa'dan yerli ve yabancı müvekkillere İngilizce, Fransızca, Arapça ve Türkçe dillerinde profesyonel hizmetler sunan bir Türk avukatlık ofisidir.

 

Ekibimiz

Türkiye'de hukuki hizmetler alanında geniş deneyime sahip profesyonel avukatlar ve akademisyenlerden oluşan ekibimiz bulunmaktadır.

Türkiye'deki DYM Hukuk ekibi olarak Türkiye Cumhuriyeti içindeki ve dışındaki müvekkillerimize hukuki sorunlarında hukuki danışmanlık vermekle birlikte ayrıca hem dava aşamalarında hem de dava dışı güvenilir temsil yoluyla çözme konusunda yardımcı olmayı taahhüt ediyoruz.

 

Vizyon

Vizyonumuz, her milletten yerli ve yabancı müvekkillerimize yüksek kalite ve değerde profesyonel hizmetler sunarak Türkiye'deki avukatlık ofisleri arasında lider avukatlık ofisi olmaktır.

 

Misyon

Misyonumuz, müvekkillerimize ticari, medeni ve idari gibi çeşitli hukuki alanlarda hızlı, verimli ve adaleti tesis eden çözümler ve başarılı metotlar ile her türlü hukuki desteği sağlamaktır.

 

Değerler

·        Yeterlilik

·        Doğruluk

·        Dürüstlük

·        Şeffaflık

·        Girişkenlik

·        Takım ruhu

 

Neden DYM Hukuk'u seçmelisiniz?

DYM Hukuk’u seçmelisiniz ; çünkü hizmetlerimizi, Türkiye Cumhuriyeti'nde geçerli tüm yasa ve yönetmeliklerden tamamen haberdar olan seçkin Türk avukatlar ve hukuki danışmanlar aracılığıyla Türk mevzuatına uygun olarak dürüstlük ve şeffaflık içinde sunuyoruz.

 

Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?

 • Soruşturmanın ve kovuşturmanın her aşamasında müvekkillerimizi ceza davalarında temsil etmek.
 • Yerli ve yabancı yatırım kuruluşlarına şirketler hukuku ve ticaret kanunu alanında hukuki danışmanlık vermek.
 • Aile mahkemelerinin görev alanına giren hukuki uyuşmazlıkları etkin ve hızlı çözümlerle takip ve sonuçlandırmak.
 • Yerli ve yabancı müşterilerimizin gayrimenkul ve inşaat hukuku ile ilgili ipotek, tahliye ve diğer davalar gibi hukuki sorunlarını çözmek.
 • Yabancılara Türkiye'de ikamet, vatandaşlık, şirket kuruluşu, vergiler, ehliyet, evlilik ve ölüm işlemleri, noter hizmetleri ve muhasebe konularında hizmet vermek.
 • onut ve ticari gayrimenkul alım satım sözleşmeleri ile ilgili tüm konularda hukuki danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

 

Ayrıca aşağıdaki konularda da hukuki danışmanlık da sağlıyoruz:

 • Bilgi teknolojisi ve veri koruma kanunu
 • Fikri Mülkiyet Hukuku
 • Kamu Sözleşmeleri Hukuku
 • Sigorta Hukuku
 • Uluslararası Ticaret
 • Sağlık Hukuku
 • Elektronik para ve ödeme kuruluşları
 • Vergi Hukuku
 • Rekabet Hukuku
 • Miras hukuku
 • Tebligat Hukuku
 • üketicinin Korunması Hukuku

 

Çalışma Alanlarımız

Türkiye'de hukuki hizmetler alanında geniş deneyime sahip profesyonel avukat ve akademisyenlerden oluşan ekibimiz bulunmaktadır

TÜRK MEDENİ HUKUKU

Türkiye'de medeni kanunu ile düzenlenen aile hukukuna ilişkin davalarda DYM Hukuk Şirketi tarafından sunulan hukuki hizmetlerin sunumu

Devamı

Türk Ceza Kanunu

5237 sayılı ceza hukuku ile ilgili davalarda DYM tarafından sağlanan hukuki hizmetlerin ve hukuki danışmanlıkların takdim edilmesi

Devamı

Türk Ticaret Kanunu

Türk Ticaret Kanunu (Şirketler ve Ticaret Kanunu) ile ilgili davalarda DYM Hukuk şirketinin sunduğu avukatlık çalışmaların sunumu

Devamı

Türk Gayrimenkul ve İnşaat Hukuku

Gayrimenkul ve İnşaat Hukuku ile ilgili işlemler hakkında DYM Hukuk tarafından sağlanan hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetlerinin sunumu

Devamı

Hukuki Süreç

Hukuki Talep

Değerli müvekkil adayımızın hukuki talebini, DYM HUKUK’a iletmesinden itibaren uzman kadromuz tarafından hukuki talebi karşılayacak bir teklif oluşturulur. Teklif içeriğinde, müvekkil adayının hukuki talebini karşılayacak hizmetin içeriği ve aşamaları detaylarıyla birlikte belirtilir. Müvekkil adayı, hukuki sürecin tamamı hakkında bilgilendirilir.

Teklifin Kabulu

Müvekkil adayının, teklifi onaylamasıyla birlikte talep edilen hukuki hizmete başlanılır. Hukuki hizmet, danışmanlık veya avukatlık hizmetine şeklinde olabilir.

Hukuki Hizmet

Müvekkilin talebini karşılayacak hukuki hizmetler, DYM Hukuk uzman kadrosu tarafından uygulanmaya başlanır ve müvekkil, hukuki hizmetin her aşamasında ayrıntılı olarak bilgilendirilir.

Sonuçlandırma

Müvekkillerin hukuki İhtiyaçları DYM HUKUK uzman kadrosu tarafından Çözüm Odaklı, Hızlı Ve Etkili Olarak Sonuçlandır.

DYM HUKUK

Danışmanlık

blog-post
Şubat11

İşyerinin Kamera İle Gözetim Altına Alınması

İşverenlere yalnızca iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması amacı ile işyerinin korunması için güvenlik kamerası kullanma imkanı tanınmıştır. Kamera kullanımının...

blog-post
Şubat11

Vergi İadesi Ödeme Kalemleri Nelerdir?

Karşılıklı anlaşma ya da ikale ile ödenen tazminatlar sadece iş sonu/iş güvencesi gibi tazminatlar değildir. Bu anlaşmalar sonrası çalışana ücret, prim..

blog-post
Şubat11

Aile Konutunun Sağ Kalan Eşe Özgülenmesi

4721 sayılı Türk Medeni Kanunu’nun 652. maddesinin kenar başlığı aile konutu ve ev eşyasının sağ kalan eşe özgülenmesi şeklindedir. Buna göre:

Whatsapp ile İletişime Geç